01 02 03 04 05 06

Evanjelický spevník

Piate vydanie evanjelického spevníka má novú sadzbu nôt. Vyhotovil som ju pre vydavateľstvo Tranoscius. Ťažiskom je 700 piesní, ktoré boli pre mňa zaujímavou skúsenosťou z pohľadu obsahu a taktiež v oblasti sadzby v metricky kombinovaných taktoch s dôrazom na priestorovo úspornú sadzbu.

Ďakujem celému pracovnému kolektívu za profesionálny prístup, najmä Doc. Anne Predmerskej a grafičke Andrei Mikulcovej, ktoré boli mojimi najbližšími spolupracovníčkami. Viac o spevníku sa dozviete TU.

 

Kvarteto

Vydali sme pre Vás obľúbenú kartovú hru KVARTETO s témou nôt. Je to zároveň prvý titul našej novej vydavateľskej edície s názvom Hudobná náuka hrou. Bližšie informácie nájdete TU.

Veselé zúbky

Veselé zúbky sú sociálnym projektom spoločnosti dm drogerie markt, ktorý sa teší veľkej obľube medzi deťmi aj ich rodičmi.
 V programe projektu je aj šesť piesní Mira Jaroša, prostredníctvom ktorých sa deti učia,ako sa o zúbky správne starať. Ich transkripciu z CD a sadzbu nôt som realizoval pre potreby domáceho muzicírovania a taktiež pre nacvičovanie programu v školkach s jednoduchým inštrumentálnym sprievodom.

Vianočné vločky

Vianočné piesne, ktoré spracoval významný slovenský etnomuzikológ Ondrej Demo, odzneli vo Veľkom koncertnom štúdiu RTVS v Bratislave pod názvom Vianočné vločky v úprave pre Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu pod vedením Miroslava Dudíka.

Kompletnú sadzbu nôt, export partov, tlač a väzbu som realizoval po detailnej príprave s dôrazom na miesta otočenia nôt z dôvodu suitového charakteru diela s nástupmi attacca.

Vajnory spievajú

Do našich knižných obchodov sa dostala zbierka piesní Vajnory spievajú. Obsahuje 301 piesní, ktorých sadzbu som realizoval v tíme skvelých ľudí a odborníkov na svoju oblasť.

Autorom publikácie je významný slovenský hudobný folklorista a etnomuzikológ PhDr. Ondrej Demo, CSc., ktorý v tejto zbierke prezentuje výsledky svojho dlhoročného výskumu a podáva obraz o bohatosti hudobného folklóru obce Vajnory.

Ďalšie články...

  1. Kolo, kolo mlynské